Hjulbyvej 9 i Skovlunde er solgt for 6.750.000 - se køberen og 6 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Skovlunde og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Skovlunde følger boligmarkedet i og omkring Skovlunde. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Hjulbyvej 9 solgt for 6.750.000 kr.

Boligen overtages af Maya Vestergaard Bidstrup og Mads Grave Christensen den 10. marts. Køberen har betalt 6.750.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 42.722 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.550.000 og boligen er derfor handlet til 165% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 158 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 707 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af RealMæglerne Brønshøj

Kirkebyvej 17 solgt for 6.700.000 kr.

Boligen overtages af Martin Clemmensen og Lilian Martha Muli den 10. april. Køberen har betalt 6.700.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 37.222 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.850.000 og boligen er derfor handlet til 135% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 180 kvm. og er opført i 1980. Grunden er på 715 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Lizette C. Byrdal - Skovlunde

Gl.Skovlundevej 64 solgt for 6.550.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 18. februar. Køberen har betalt 6.550.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 46.454 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.600.000 og boligen er derfor handlet til 152% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 141 kvm. og er opført i 1961. Grunden er på 800 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Lizette C. Byrdal - Skovlunde

Gl.Skovlundevej 4 solgt for 6.200.000 kr.

Boligen overtages af Kamile Kuyulu og Mahmut Kuyulu den 21. marts. Køberen har betalt 6.200.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 67.391 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.100.000 og boligen er derfor handlet til 195% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 92 kvm. og er opført i 1964. Grunden er på 750 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Ballerup/Smørum

Ålegårdsvej 18 solgt for 5.000.000 kr.

Boligen overtages af Philip de Lemos og Sarah Nordrup Czajkowska Rasmussen den 16. februar. Køberen har betalt 5.000.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 41.667 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.100.000 og boligen er derfor handlet til 138% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 120 kvm. og er opført i 1953. Grunden er på 722 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Ballerup

Lindeengen 97 solgt for 5.000.000 kr.

Boligen overtages af Frederik Nordfred Wehlast og Tanja Helena Jakobsen den 22. april. Køberen har betalt 5.000.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 40.000 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.000.000 og boligen er derfor handlet til 150% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 125 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 601 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Lizette C. Byrdal - Skovlunde

Jyttevej 19 solgt for 4.400.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 20. februar. Køberen har betalt 4.400.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 34.646 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.300.000 og boligen er derfor handlet til 91% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 127 kvm. og er opført i 1957. Grunden er på 889 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Lizette C. Byrdal - Skovlunde

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk